Óvodai évzáró és ballagási ünnepségek a Kistérségi Óvodában

„Úgy érkeztünk mindannyian, hogy nem volt szavunk,

  Egyikünk se kérte, mégis itt vagyunk.

  Piciny magból kikeltünk, mint nyíló virág,

  Ahány ember, annyiféle csodálatos világ.”

                                               (Bródy J)

Május végéhez közeledvén ismét az óvodai élet egyik fontos mérföldkövéhez érkeztünk. Óvodáinkban néhány hónap múlva 45 kisgyermek számára zárulnak le az óvodás évek.

Nevelőmunkánk kulcsa, hogy okos szeretetben, érzelmi biztonságban, szabad, nyugodt légkörben sok szép élménnyel gazdagodva élvezhessék a gyermekek az óvodában töltött éveiket. Bízunk abban, hogy sikerült e küldetésünknek eleget tenni és nyugodt szívvel engedhetjük őket életük egy újabb állomásához, az iskolába.

Kívánjuk, hogy a szülők és tanítónénik szárnyai alatt is biztonságos fészekben bontogassák tovább szárnyaikat, hogy legyenek kitartóak, szorgalmasak, nyitottak a világra.

„…a gyermekeknek két dolgot kell adnunk: gyökereket és szárnyakat. Gyökereket, amelyek tartást adnak, hogy tudják, hova tartoznak, de ugyanígy szárnyakat is, amelyek az egyiket a kényszereitől és előítéleteitől szabadítják meg, a másiknak lehetőséget adnak új utakat bejárni vagy inkább repülni.” 

Goethe

További képek a galériában

Óvodai évzáró és ballagási ünnepségek a Kistérségi Óvodában

Ossza meg ismerőseivel!