Föld napja a Kistérségi Óvodákban 2021.

"A Föld ki tudja elégíteni mindenki szükségletét, de nem tudja kielégíteni mindenki kapzsiságát!"

A Föld napja és a környezetvédelem elválaszthatatlan egymástól; Kistérségi óvodáinkban közös élményekkel, sokszínű tevékenységek szervezésével Ünnepeltük a Föld világnapját. Sokat beszélgettünk arról, hogy mi mindent tehetünk bolygónk védelméért. Feladatunk  általános természet – és környezetvédelmi ismeretek, kihívások megismertetése a gyerekekkel. Fák, növények védelme, azoknak ápolása, faültetés, állatvédelem, hulladék helyes kezelése, egészséges táplálkozás, energiatakarékosság – mindezek tudatosítása, majd saját lakóhelyünkön alkalmazása a cél.

 

CsatolmányMéret
Kép ikon 9.jpg170.64 KB
Föld napja a Kistérségi Óvodákban 2021.

Ossza meg ismerőseivel!