"ÉLETJELEK" akcióban a Százszorszép ovisok

A tavaszt záró, nyárnyitó zöld jeles ünnepek alkalmából az Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézete a Földművelésügyi Minisztérium Természetmegőrzési Főosztálya szakmai támogatása mellett akciófelhívást tett közzé Zöld Óvodák, Örökös Zöld Óvodák, Ökoiskolák és Örökös Ökoiskolák körében „Életjelek” címmel. Az Életjelek Akció lényege az intézmény környezetének Natura 2000 irányú felfedezése az interneten és a valóságban, valamint a terepen készül fotók feltöltése a felhívás oldalára.
A Százszorszép Óvoda 2016-ban harmadik alkalommal is elnyerte a Zöld Óvoda címet, így természetes volt, hogy mi is részt veszünk az akcióban. Pedagógiai programunkban prioritást élvez a környezettudatos szemléletformálás, a természet tiszteletére nevelés. Előnyben részesítjük a közvetlen tapasztalat útján szerzett ismereteket, így sokat vagyunk a szabadban. Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy óvodánktól egy kényelmes sétával is eljuthatunk a Hármas-Körös folyó árterébe, mely NATURA 2000 terület és a gyermekek számára sem ismeretlen. A felhíváshoz csatlakozva most is felkerekedtünk nagycsoportosainkkal, hogy megismerjük és megcsodáljuk ezt a gyönyörű természeti kincsünket. Mikroszkóppal megvizsgáltuk a folyó vizét, a benne fellelhető parányi élőlényeket. Beszélgettünk az ártérben élő állatokról, növényekről, megpihentünk a vízparti fák árnyékában és még szénát is gyűjtöttünk. A gyermekekkel közösen felidéztük, hogyan is kell viselkednünk a természetben, hogy ne okozzunk károkat, ne háborítsuk az élővilágot. A délelőttünk élményekben és ismeretekben gazdagon telt, sok-sok játékkal, felfedezéssel, a közösséghez való tartozás érzésével.